3 Boyutlu Ağız İçi Görüntüleme

3 Boyutlu Ağız İçi Görüntüleme

Ağız içi tarayıcılar hastanın dişlerini ve kapanışını kaydedip 3 boyutlu görüntülere dönüştüren aygıtlardır. Kolay kullanımı ile dakikalar içinde bütün ağız içi görüntüler kaydedilebilir.

Ağız içi tarama ile ağız ölçüsü ve modeller ortodontik tedavi öncesinde hem arşiv hem de tedavi planının oluşturulabilmesi için 3 boyutlu tarama ile sanal ortamda elde edilmektedir. Dijital olarak ölçü alınması, büyük ölçü kaşıklarının kullanılmasına ihtiyaç bırakmadığı için bulantı refleksi olan kişiler için büyük kolaylık ve avantaj sağlamaktadır.

İTero® tarayıcı, diş hekimleri ve ortodontistler tarafından kapanış bozukluklarını düzeltmek ya da daha estetik bir gülüş sağlamak için yaptıkları tedavi planlamalarında ağız model kayıtlarını almak için kullanılan bir cihazdır. 

İTero Element, dişlerinizi dijital olarak taramak ve ortodontik tedavinizin simülasyonlu bir sonucunu sağlamak için kullanılan yenilikçi bir 3D bilgisayar görüntüleme teknolojisidir.

O nasıl çalışır? 

İTero tarayıcı, en son optik teknolojiyi kullanarak dişlerin ve diş etlerinin yapısını dijital olarak yakalar. Ağzınız radyasyon içermeyen bir lazerle taranır ve iki ila üç dakika gibi kısa bir sürede lazer, dişlerinizin ve yumuşak doku yapılarınızın dijital olarak mükemmel, 3 boyutlu bir izlenimini verir. Tarama tamamlandıktan birkaç dakika sonra şeffaf plak (invisalign) tedavinizin sonucunda dişlerinizin nasıl görüneceğini gerçeğe yakın bir simülasyon ile görebilirsiniz.