Şeffaf diş teli fiyatları

Şeffaf diş teli fiyatları

Şeffaf diş teli fiyatları çene ve diş yapısına göre ihtiyaçlar oranında değişim gösterebilmektedir. Ayrıca, diş teli fiyatları, kullanılan malzeme, diş telinin kullanılacağı süre, hekim tecrübesi vb. noktalar fiyatların belirlenmesi noktasında çok etkili olmaktadır. Ortodonti tedavisi olan, şeffaf diş teli tedavisi, çene ve dişte, dış etkenler yada genetik süreçlerde meydana gelen sorunların düzeltilmesi anlamına geliyor.

Diş teli ile alakalı bilgileri ve fiyatlarının sitemizden rahat bir şekilde bulmanız söz konusudur. Aynı zamanda diş teli fiyatlarını belirleyen faktörlere dikkatli bir şekilde bakmanız ve inceleme üzerinden yorum yapmanız sağlıklı olacaktır.

Hasta bozukluğunun ne derece olduğu ve tedavinin ihtiyaç durumunun ne düzeyde olduğu, fiyat belirleme noktasında en önemli etkendir. Örneğin, dişler ayrık ise, bu dişlerin ayrıklık miktarı, çene iskeletinde var olan bozukluklar, tedavi sürecinde tercih edilen malzemenin marka özellikleri, Türk diş hekimleri birliği tarafından açıklanan taban fiyatlar da diğer etkenler arasında yer alıyor. Üst çene alt çeneye de gereksinim olup olmadığı gibi noktalar da belirleyicidir.

Diş teli fiyatları nasıl belirlenir?

Metal malzemeli diş telleri kullanılıyor ise olmasına karşın yeni diş telleri çeşitlerinin de geliştirildiğini ifade etmek gerekiyor. Hepsinin farklı avantajları bulunmaktadır. Şeffaf diş teli, metal diş teli, şeffaf plaklar, lingual diş teli temel anlamda aynı işlevi görmektedir.

Diş teli ile alakalı olarak fiyat araştırması yaptığımız zaman, 2022 senesi itibari ile 10000 ila 20000 TL arasında fiyat aralığı görülmektedir. Ayrıca, diş telleri alt ve üst çene olarak iki yere uygulandığı zaman 14000 ila 20000 TL, üst çeneye uygulandığı zaman ise 8000-10000 TL aralığında değişim gösterir.

Diş teli tedavisi ile alakalı bilinen bir yanlış, her yaşta uygulama yapılmadığı ile alakalıdır. Diş teli tedavi sürecinde, dişler belli aralıklar ile 1-2 mm hareket edebilmektedir. Sürecin uzun olmasının ana nedeni, bu hareketin yavaşlığı ile direkt olarak alakalıdır. Çocuklarda kemik yapısının tam olarak oturmamış olması, diş teli tedavisinde daha kısa süre içinde sonuçlanabilmesini sağlar.

Her yaşa uygun olarak, estetik beklentilere göre diş teli tedavi yöntemleri olduğunu ifade edebiliriz. Ortodonti uzmanı ancak muayene sırasında fiyat ile ilgili net bilgi verebilir. Türk diş hekimleri birliği tarafından belirlenen taban fiyatlar her zaman yeterli olmaz.

Ortodonti tedavi yönteminde tercih edilen diş teli çeşitleri, metal diş teli, lingual diş teli, şeffaf diş teli ve şeffaf plak olmak üzere 4 çeşittir. Tedavi fiyatları belirleme sürecinde en önemli etken ise, kullanılan diş teli çeşididir. Sonuç olarak, malzeme ne kadar estetik ise, fiyat da o oranda yükselme yaşar. Ortodonti uzmanı, estetik kaygılarınızı ve diş durumunuzu baz alarak tercihleri sizlere sunar.