invisalign ağrılı bir tedavi mi?

invisalign ağrılı bir tedavi mi?

invisalign, dişleri düzeltmek için mükemmel bir seçenektir, ancak tedaviye ilk başladığınızda bazı rahatsızlıklar hissedebilirsiniz . Genellikle ağrı geleneksel diş tellerine göre daha azdır. Ağrının şiddeti ise kişiden kişiye değişebilir. Çoğu insan ağrısını dişleri yeni pozisyonlarına geçerken baskı veya rahatsızlık olarak tanımlar.

invisalign ile Ağrı Ne Kadar Sürer?

Yeni bir plağa geçtikten sonra, ağrı tipik olarak birkaç gün sürer. Hastalar iki haftada bir yeni bir Invisalign hizalayıcı taktığından, iki haftada bir bir miktar ağrı bekleyebilirsiniz.

invisalign agri

Plaklarınızı ilk kullanmaya başladığınızda ve yeni bir plağa geçiş yaptığınız günlerde daha fazla ağrı hissetmeniz normaldir. Ağrının nedeni, dişlerinizin ilk kez yeni bir konuma hareket ediyor olmasıdır. Ağzınız bu yeni değişime alışık değil ve rahatsız hissedebilirsiniz. Ne zaman yeni bir plak yerleştirseniz, dişlerinizi biraz daha yeni bir konuma kaydırmış olursunuz. Dişleriniz birkaç gün sonra ağrıyabilir. Bazı insanlar invisalign tedavisinde sadece birkaç gün ağrı yaşarken, diğerleri tedavileri boyunca hissedebilir.

Invisalign plaklarının dişlerinizi yeni bir konuma getirdiğini unutmayın. Az miktarda ağrı veya rahatsızlık hissediyorsanız, bu sadece dişlerinizin uyum sağladığı ve yeni pozisyonlarına geçtiği anlamına gelebilir. Amaçlandığı gibi çalıştıklarının bir işareti olabilir.

İnvisalign ile yaşadığınız ağrıyı daha rahat atlatabilmenizi sağlıyacak önerilerim var elbette. Öncelikle plaklarınızı günde 6 ile 8 defadan fazla tak çıkar yapmadan kullanın.

Ağzınızda soğuk su bekletebilir, buz emebilir ya da soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Ağrı yaşadığınız dönemde sert gıdalar çiğnemekten kaçının. tüm bunlara rağmen ağrınız hafiflemezse ağrı kesicilerden yardım alabilirsiniz.